Останні новини

Запрошуємо на Четвертий Світовий Конгрес Бойків

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Буквально на минулому тижні 4 грудня цього року ми проводили засідання Правління Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків», де довго розглядали питання з підготовки до Четвертого Світового Конгресу Бойків, який має відбутися від 31 липня до 2 серпня 2020 року в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області під гаслом: «Світовий Конгрес Бойків» – у розбудові Української держави!

Йшлося на засіданні про підбір ділових осіб для створення Координаційного центру з підготовки до Конгресу. Звичайно, що включались у списки люди, які активно допомагали в проведенні попередніх, як Світового Конгресу  Бойків, так і Всесвітніх Бойківських Фестин. З сумом ми згадували членів товариства «Бойківщина», які вже відійшли у вічність, але активно працювали з 1992 р. на громади, а саме: С. Сеньків, Віра Бончук, Дарія Лесик, Антон Бордун, Івана та Ірини Федорко з Турки, Василь Гринаш з Великої Британії, Микола Славич з Херсону; Вічна їм пам’ять.
На Правлінні ми активно обговорювали нових і молодих активістів, які надіємось допомагатимуть у підготовці питань, що передбаченні, як у програмі, так і в заходах до Конгресу. Однак це не означає, що в нашому регіоні мало активних людей і ми б хотіли, щоб їх було значно більше та надіємось, що вони відгукнуться.
Наступним було обговорення з підготовки питань відділів, комітетів, рад, груп, конкурсів, яких у нас назбирається до виконання не менше двадцяти. У цей період і ми активно маємо приступали до роботи на громадських заходах.
Намітилось до 80% певних керівників відділів і чинних структур Конгресу. Звичайно, що вході засідань і обговорень, зустрічей будуть поправлятися і коригуватися.


На засіданні голова Правління П. Косачевич ще зачитав листи-відповіді, які надійшли до нашого центру. Справа в тому, що лише з початку цього року ми зверталися, як до керівників держави, так і до обласної і місцевої влад, та депутатів різних рівнів про підготовку до Конгресу. А готуватись до міжнародного форуму нам слід уже, бо часу залишилось не багато, адже до нас на Турківщину прибудуть немало людей, як з нашої Української держави, так із-за кордону з діаспори.
Надійшли листи від Верховної ради України офісу Президента України, міністерства фінансів України, міністерства закордонних справ, міністерства інфраструктури україни про державну програму розвитку регіону Українських Карпат на 2020-2022 роки, з урахуванням компетенції розвитку гірських території Українських Карпат. Звичайно, що хотілось би, як на мене, зберегти Турківщину цілісною, що є центром Бойківщини , зі статусом суто гірського, що має місце для прикладу в європейських державах; Польщі, Австрії, Швейцарії та ін. Це ми пропонували уряду, однак вдасться це чи ні, адже не все залежить від громадської організації. Це є наша думка, оскільки ми деколи бачимо, що в інших районах громади між собою сперечаються, одні не хочуть, до тих, а інші до тих, і це приносить в певній мірі дискомфорт для людей та непорозуміння.

Надіслали нам свої відповіді: Міністерство аграрної політики та продовольства. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, міністерства охорони здоров’я, міністерство молоді та спорту, народного депутата України Андрія Лопушанського, відповіді Львівської, Закарпатської, Івано-франківської обласних державних адміністрацій про позитивну  підтримку в підготовці та проведенні Конгресу. Це все вселяє надію у майбутнє.
Також ми уже підготували проект розпорядження зі складом оргкомітету та заходів Львівської обласної державної адміністрації, і пропонуємо та просимо, щоб голова Львівської ОДА М, Мальський та голова Львівської обласної ради О.Ганущин очолили оргкомітет області з підготовки та проведення Конгресу.

З повагою Петро Косачевич
Голова Світового Конгресу Бойків,
Директор Турківського районного народного дому.
Нагороджений Почесною грамотою Верховної ради України та Орденом
«За заслуги»  ІІІ Ступення,
Заслуженний працівник культури України.
08.12.19

Нові статті

10 листопада 2020
21 січня 2019
21 січня 2019
21 січня 2019
21 січня 2019

Пошук

Пошук