Останні новини

Поезія – це «Голос криці»

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Наталка Поклад

Здається, цілком природно, що свою ювілейну книжку вибраних поезій, яка торік побачила світ у видавництві «Віпол», відома поетеса та громадська діячка Наталка Поклад назвала категорично-революційно – «Голос криці». Природно, бо саме такою бачить сама пані Поклад призначення поезії – за будь-яких суспільно-політичних формацій, в дні мирні і в дні ратні поезія мусить бути голосом криці, що, як дзвін вічовий, стоїть на обороні рідної землі. Цього непохитного імперативу вона дотримується і у власній творчості. Що теж природно з огляду на її не по-жіночому борцівську вдачу, постійне горіння душі і невтоленну спрагу бодай словом удосконалити, зробити добрішим, світлішим і вільнішим цей світ. Разом з тим якраз саме Наталка Поклад у своїх ліричних віршах може бути дуже, а дуже по-жіночому ніжною, трепетною, незахищеною. Саме ця контрастність чуттів, озвучених Словом, і робить її однією з найяскравіших поеток України.

Попри те, що пані Наталка не зраджує своїй поетичній музі, видала майже десяток збірок віршів («Акценти», «День сповіді», «Ритуальний танець волі», Всупереч», «Хліби жертовні» та ін.), поезія – це тільки одна грань її таланту. Про що свідчать книжечки для дітей «Хрущикова наука», «Абетка», «Чарівні шовковиці», «Сонячні віршики», а також фольклорне видання «Маньківське весілля», посібник з українознавства «Слово», в яких Наталка Іванівна проявилася як великий знавець древніх традицій, звичаїв та обрядів рідної Вінниччини і не тільки. У чому читачі журналу «Дім і сім’я» не раз мали нагоду переконатися, читаючи на його сторінках її цікаві і мудрі дослідження. Крім того, Поклад – цікавий перекладач із польською. А ще – активна громадська діячка. Її творчість відзначена літературними преміями імені Євгена Маланюка, Михайла Коцюбинського, Наталі Забіли, СФУЖО ім. Марусі Бек, «Благовіст»...

 

Ось такий цілісний, цікавий, багатогранний, пристрасний і вродливий портрет істино української поетеси Наталки Поклад явили присутнім на презентації уже згаданої книги «Голос криці», яка відбулася нещодавно у Спілці письменників України, відомі майстри слова Любов Голота, Дмитро Павличко, Петро Перебийніс, Володимир Шовкошитний, Віктор Баранов, Світлана Йовенко та інші. Увінчав портрет вінок з поезій Наталки Поклад та пісень, написаних на її слова, у виконанні учнів київських шкіл та відомих артистів. А переповнена шанувальниками зала і та щирість, з якою вітали поетесу, вселили надію, що українська поезія жива і затребувана людьми.

Галина Тарасюк

 

 

Нові статті

10 листопада 2020
21 січня 2019
21 січня 2019
21 січня 2019
21 січня 2019

Пошук

Пошук