Останні новини

Пластикові вікна власними силами?

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 

 

 

Пластикові вікна – не тільки модний виклик нашого часу. Відтоді, як на українському ринку з’явилася ця євро-новинка, минуло достатньо часу, щоб переконатися, що склопакети – це зручно, вигідно, комфортно і естетично. При тому – цілком доступно кожному і не тільки за ціною. Сьогодні, щоб обзавестися гарними вікнами, не обов’язково звертатися до послуг фірм, які ще кілька років тому були монополістами в «віконному» бізнесі. А можна самому придбати і змонтувати, звичайно, користуючись інструкцією та порадами досвідчених спеціалістів.

 Починати роботу треба з підготовки до монтажу. Себто провести демонтаж існуючого вікна та акуратно очистити отвір.

 

Монтаж вікна

 Перед установкою з віконної конструкції знімають стулки, штапики, а при глухому заскленні виймають склопакет. Раму (головний профіль) разом із з’єднувальним профілем вставляють в отвір на технологічні клини, вирівнюють по горизонталі і вертикалі за допомогою рівня. Потім в головному профілі висвердлюють отвори під кріплення і наклеюють на нього попередньо стиснену ущільнювальну стрічку. Після цього раму вставляють в отвір і ретельно вирівнюють. Відхилення змонтованих виробів від віконного отвору по вертикалі і горизонталі не повинно перевищувати 1,5 мм на 1 м конструкції, і 3 мм – на висоту вироби. Потім раму закріплюють в отворі і фіксують кріпильними елементами (гнучкі анкери в комплекті з шурупами і дюбелями; будівельні дюбелі; монтажні шурупи; спеціальні монтажні системи з регульованими опорами). Мінімальна відстань від них до внутрішніх кутів коробки та імпостних сполук становить 150 мм.

Для передачі навантажень від рами на будівельну конструкцію застосовують пластикові колодки, а також підкладки під склопакети. Щоб уникнути деформації головного профілю, його кріплять за допомогою шурупокрутів. Закріпивши раму, приступають до герметизації.

Вирівнювання рами – найбільш відповідальний момент. Якщо ця операція не виконана, то з часом (або навіть відразу) вікно буде заїдати, а для його відкривання-закривання потрібні будуть значні зусилля. В результаті істотно скоротиться термін служби віконної фурнітури, ущільнень, а також конструкції в цілому. Необхідно, щоб вікно було жорстко закріплено в отворі, воно не повинно «гуляти».

Ще один тонкий момент в процесі установки вікон – це герметизація швів. Ця процедура досить проста, однак вимагає точного дотримання технології та застосування якісних матеріалів. В іншому разі через нетривалий час крізь щілини, що утворилися, буде дути вітер і проникати вуличний шум.

Основний зазор між рамою і стінкою заповнюється щільною дрібнопористою монтажною піною.

Однак треба пам’ятати, що монтажна піна повинна бути надійно захищена від впливу сонячного світла та контакту з вологою. Адже під атмосферним і температурним впливом піна руйнується, змінює колір, змінюється в обсязі. Вікно, посаджене «на одну піну» без анкерів і герметизації, дуже скоро деформується і може взагалі вийти з ладу. Таким чином, кріплення конструкцій до отвору повинно бути зроблено за допомогою спеціальних кріпильних елементів (анкерів). Вікно повинне бути закріплене не тільки з двох сторін, але й зверху з кроком кріплення не більше 70 см (3 шт. – на сторони і 1 шт. вгору = 7шт. – на вікно і 12-14 шт. – на балконну групу), потім вікно запінюється. Витрата монтажної піни в КП будинках – 2 балони на вікно, 3 балони – на балконну групу; в цегляних будинках: 3 балони – на вікно, 5 балонів – на балконну групу.

Візьміть за правило: краще не економити. Тож заздалегідь уточніть у менеджера фірми кількість використовуваних утеплювачів.

Успіхів!

Переклала з російської Олеся Сандига

Нові статті

10 листопада 2020
21 січня 2019
21 січня 2019
21 січня 2019
21 січня 2019

Пошук

Пошук