Пластикові вікна власними силами?

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 

 

 

Пластикові вікна – не тільки модний виклик нашого часу. Відтоді, як на українському ринку з’явилася ця євро-новинка, минуло достатньо часу, щоб переконатися, що склопакети – це зручно, вигідно, комфортно і естетично. При тому – цілком доступно кожному і не тільки за ціною. Сьогодні, щоб обзавестися гарними вікнами, не обов’язково звертатися до послуг фірм, які ще кілька років тому були монополістами в «віконному» бізнесі. А можна самому придбати і змонтувати, звичайно, користуючись інструкцією та порадами досвідчених спеціалістів.

 Починати роботу треба з підготовки до монтажу. Себто провести демонтаж існуючого вікна та акуратно очистити отвір.

 

Монтаж вікна

 Перед установкою з віконної конструкції знімають стулки, штапики, а при глухому заскленні виймають склопакет. Раму (головний профіль) разом із з’єднувальним профілем вставляють в отвір на технологічні клини, вирівнюють по горизонталі і вертикалі за допомогою рівня. Потім в головному профілі висвердлюють отвори під кріплення і наклеюють на нього попередньо стиснену ущільнювальну стрічку. Після цього раму вставляють в отвір і ретельно вирівнюють. Відхилення змонтованих виробів від віконного отвору по вертикалі і горизонталі не повинно перевищувати 1,5 мм на 1 м конструкції, і 3 мм – на висоту вироби. Потім раму закріплюють в отворі і фіксують кріпильними елементами (гнучкі анкери в комплекті з шурупами і дюбелями; будівельні дюбелі; монтажні шурупи; спеціальні монтажні системи з регульованими опорами). Мінімальна відстань від них до внутрішніх кутів коробки та імпостних сполук становить 150 мм.

Для передачі навантажень від рами на будівельну конструкцію застосовують пластикові колодки, а також підкладки під склопакети. Щоб уникнути деформації головного профілю, його кріплять за допомогою шурупокрутів. Закріпивши раму, приступають до герметизації.

Вирівнювання рами – найбільш відповідальний момент. Якщо ця операція не виконана, то з часом (або навіть відразу) вікно буде заїдати, а для його відкривання-закривання потрібні будуть значні зусилля. В результаті істотно скоротиться термін служби віконної фурнітури, ущільнень, а також конструкції в цілому. Необхідно, щоб вікно було жорстко закріплено в отворі, воно не повинно «гуляти».

Ще один тонкий момент в процесі установки вікон – це герметизація швів. Ця процедура досить проста, однак вимагає точного дотримання технології та застосування якісних матеріалів. В іншому разі через нетривалий час крізь щілини, що утворилися, буде дути вітер і проникати вуличний шум.

Основний зазор між рамою і стінкою заповнюється щільною дрібнопористою монтажною піною.

Однак треба пам’ятати, що монтажна піна повинна бути надійно захищена від впливу сонячного світла та контакту з вологою. Адже під атмосферним і температурним впливом піна руйнується, змінює колір, змінюється в обсязі. Вікно, посаджене «на одну піну» без анкерів і герметизації, дуже скоро деформується і може взагалі вийти з ладу. Таким чином, кріплення конструкцій до отвору повинно бути зроблено за допомогою спеціальних кріпильних елементів (анкерів). Вікно повинне бути закріплене не тільки з двох сторін, але й зверху з кроком кріплення не більше 70 см (3 шт. – на сторони і 1 шт. вгору = 7шт. – на вікно і 12-14 шт. – на балконну групу), потім вікно запінюється. Витрата монтажної піни в КП будинках – 2 балони на вікно, 3 балони – на балконну групу; в цегляних будинках: 3 балони – на вікно, 5 балонів – на балконну групу.

Візьміть за правило: краще не економити. Тож заздалегідь уточніть у менеджера фірми кількість використовуваних утеплювачів.

Успіхів!

Переклала з російської Олеся Сандига

Нові статті

10 листопада 2020
21 січня 2019
21 січня 2019
21 січня 2019

Пошук

©2021 журнал Українська Родина. Всi права застережено. Повне або часткове використання матеріалів сайту дозволено лише за умови прямого, відкритого для пошукових систем гiперпосилання на адресу матеріалу. Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламної інформації. Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Web - ISSN 1819-9968; print - ISSN1819-995X. Ukraine, 02140, Kyiv-140, Revytskogo 44 app. 4. Template Design © JoomShaper.

Пошук